Skip to content

inwestycja

Obiekt handlowo–usługowy

Wałbrzych

O inwestycji

Nieruchomość w Wałbrzych.u

Nieruchomość położona jest w dzielnicy śródmieście w ścisłym Centrum miasta Wałbrzycha przy ulicy Juliusza Słowackiego 7. Doskonała funkcjonalność obiektu, połączona jest z dogodną lokalizacją. Pod względem komunikacyjnym – usytuowana przy głównej ulicy Wałbrzycha, w okolicy przystanków autobusowych. W najbliższym otoczeniu znajdują się budynki użyteczności publicznej: budynek poczty, Sądu Rejonowego i ZUS, Urząd Miasta. Teren jest zagospodarowany a nieruchomość jest użytkowana zgodnie z przeznaczeniem jako obiekt handlowo- usługowy. Wałbrzych-Śródmieście nie posiada obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Działka zabudowana jest budynkami usługowo-handlowymi. Na terenie znajdują się utwardzone miejsca parkingowe oraz drogi dojazdowe o nawierzchni asfaltowej od strony ulic Dmowskiego, Słowackiego oraz Drohobyckiej. Budynek wybudowany został w latach 1904-1905 jako cztero-, częściowo 5-cio kondygnacyjny, podpiwniczony. Przez lata funkcjonował jako „Dom handlowy” i największe centrum handlowe tej części regionu.
W budynku znajdują się pomieszczenia biurowe, usługowe oraz
handlowe. Pod względem handlowo-usługowym tworzy strategiczne miejsce o dużym natężeniu ruchu pieszych i samochodowym. Położenie nieruchomości w centrum miasta, niedaleko starego rynku miasta jest największym atutem obiektu.

W latach 2008- 2010 został wyremontowany. Odnowione zostały I, II, III, IV piętra. Zainstalowana została nowa winda osobowa, wymieniona instalacja elektryczna wraz z oświetleniem, remont 3 klatek schodowych, stolarka okienna oraz drzwi wewnętrzne dostosowane do norm i wymogów przepisów przeciwpożarowych.

Formularz kontaktowy