Skip to content

inwestycja

Apartamenty Manhattan

Legnica

O inwestycji

Apartamenty Manhattan to wyjątkowa inwestycja znajdująca się we fragmencie historycznej części ulicy Najświętszej Marii Panny, a jednocześnie wyróżniająca się nowoczesnością i oryginalną architekturą.

”Apartamenty Manhattan” to inwestycja znajdująca się w samym centrum Legnicy. Zlokalizowana
w prestiżowej części miasta, na terenie historycznego Starego Miasta w pobliżu katedry, rynku przy głównym ciągu handlowym i turystycznym Legnicy, który tworzy ulica Najświętszej Marii Panny. Ulica Najświętszej Marii Panny jest jedną z najstarszych ulic miasta Legnicy. Ciągnie się pomiędzy dwoma średniowiecznymi kościołami: św. Piotra i Pawła w Rynku oraz Najświętszej Marii Panny od którego pochodzi nazwa ulicy.
Apartamenty Manhattan to wyjątkowa inwestycja znajdująca się we fragmencie historycznej części ulicy Najświętszej Marii Panny, a jednocześnie wyróżniająca się nowoczesnością i oryginalną architekturą, zapewniają wysoką jakość wykonania oraz funkcjonalne i przemyślane układy mieszkań.

Przedsięwzięcie deweloperskie to dwa etapy zadań inwestycyjnych. Jedno z nich przewidziało zabudowanie działki o numerze ewidencyjnym 311 nowoczesnym, a jednocześnie wpasowanym
i nawiązującym do tradycyjnej architektury starego miasta obiektem mieszkalnym z parterem handlowo- usługowym. Użyte materiały na elewacjach idealnie dopasują rozległy czterokondygnacyjny budynek do otoczenia stylowych kamienic tej części miasta. Spółka zaplanowała budowę obiektu z parterem o funkcji usługowo- handlowej oraz trzema kondygnacjami przeznaczonymi dla zamieszkania zbiorowego.
Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zlokalizowano bezpośrednio na północno-zachodniej granicy działki. Dostęp do budynku został zapewniony z ulicy Najświętszej Marii Panny stanowiącej główny ciąg pieszy centrum Legnicy łączący plac Pastora Wolfganga Maxa Meisslera od strony północno-wschodniej i przedłużenie ulicy Złotoryjskiej od strony południowo-zachodniej. Dostęp do budynku zapewniony został również od podwórza z niedomkniętego zabudowa od strony południowo wschodniej wnętrza blokowego. Na podwórzu przewidziano parking dla mieszkańców i interesantów projektowanego budynku.

Formularz kontaktowy